Amerika’nın 5.500 asker taşıyan uçak gemisiyle yedi savaş gemisinin Doğu Akdeniz’e hareket ettiği anları yaşıyoruz. Rusya’nın da buna karşılık yüksek uyarı düzenine geçtiği bildiriliyor.

Dünyayı yöneten küresel sermayenin öncelikli temsilcisi Amerika Birleşik Devletlerinin; hepimizin yaşamını cehenneme çeviren birçok işi daha önceden planlayarak, yazarak, açıkça bildirerek uyguladığını biliyoruz.

“William Blum…ABD dış politikası konusunda önde gelen uzmanlardan biri.2013’te yazdığı kitabın adı (…) ‘Emperyalizmin En Ölümcül Silahı: Demokrasi Yalanı’nda şöyle diyor:

‘ABD dış politikasını anlamanın sırrı, bunun hiçbir gizli yanı olmadığını anlamaktır.

İlke olarak ABD’nin dünyaya egemen olmaya çalıştığını ve bu amaçla her türlü yola başvurduğunu anlamak yeterlidir. Bu anlaşıldıktan sonra Washington’un uyguladığı politikada görünürdeki tüm karmaşa, karşıtlık ve belirsizlik ortadan kalkar’.(*)

Yani ABD senaryoyu hem açıkça yazıyor, hem yazdırıyor hem de oynuyor.

1 Mart 2003 tarihinde ABD’nin Türkiye’den taleplerini içeren tezkere TBMM’de oylamaya sunuldu. Güya Irak’a göndermek üzere 15.000 ABD askerinin Türkiye’ye girişiyle birlikte, Türkiye’nin en önemli askeri hava alanlarının, limanlarının, hava sahasının kendisine teslimini istiyordu. Türkiye kendi eliyle kendi ülkesini bir yabancı güce teslim etmiş olacaktı. Bu “gönüllü istila” talebini Türkiye Büyük Millet Meclisi reddetti.

Bundan bir süre sonra Orkun Uçar ve Burak Turna tarafından; Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye saldırmasını konu alan politik kurgu tarzında 302 sayfalık bir roman yazıldı.

İlginçtir bu kitapta yazılanlarla Fetullah Gülen Terör Örgütü’nün Türkiye’deki darbesinin öngörüldüğü savlanıyor. Bu konuda yazar Zafer Şahin şöyle diyor:

“ABD’nin Türkiye’yi işgalini anlatan ‘Metal Fırtına’ kitabı 2004 yılında yayınlandı…

Bilin bakalım kim bastı o kitabı…

Tabii ki FETÖ’cü bir yayınevi..

Komplo teorilerine meraklıysanız Metal Fırtına’yı mutlaka okuyun…

12 yıl önce basılan bir kitapta yazılanlarla 15 Temmuz 2016 akşamı Türkiye’de yaşananlara arasındaki benzerlikler sizi çok şaşırtacak…

Kitaba konu edilen Türk-ABD savaşı 2007 yılında patlak veriyor…

Çıkış nedeni Ortadoğu’daki enerji sahaları ve Türkiye’deki bor madenleri…

ABD askerleri süratle İstanbul ve Ankara’yı işgal ediyor…

Boğaziçi Köprüsü, Meclis ve Anıtkabir F-16’lar tarafından bombalanıyor…

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’nün askerleri öncelikle nereyi hedef aldı? Köprü ve TBMM’yi…

Kitaptan devam edelim…

Ülkesini hiç beklenmedik bir savaşın içinde bulan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Çetin Kutlu’ya soruyor…

ABD’nin saldıracağından neden haberiniz yoktu?

Benzerliğin bu kadarına pes dediğinizi duyar gibiyim…

15 Temmuz’dan da MİT ve Genelkurmay’ın haberi yoktu…

Kitapta Türkiye’yi işgal eden ABD kuvvetleri ilk iki günde Deniz Kuvvetlerimizin tamamını imha ediyor…

Peki, FETÖ’cü örgüt TSK içinde öncelikli nereyi ele geçirmeye ve yok etmeye çalıştı…Tabii ki donanmayı…

(Tek kurşun atmadan kırk yılda yetişmiş tüm Amirallerimizin haksız yere tutuklanıp ordudan uzaklaştırıldıklarını anımsayalım. Genel Kurmay basılıp ta otomatik silahla bütün amiraller birden taransaydı yine de birkaçı sağ kalırdı bize ve ordumuza kalırdı…(G.A)

…Sonradan bazı bölümlerinin İngilizce ’den çevrildiği ortaya çıkan Metal Fırtına, belki de o dönemde söz dinlemeyen Türklere verilmiş bir gözdağıydı…

‘Ayağınızı denk almazsanız başınıza bunlar gelebilir’ uyarısıydı…

Bu uyarının ne kadar ciddi olduğunu 15 Temmuz’da FETÖ’nün askerleriyle Türkiye’yi işgal etmeye kalkarak bize hatırlattılar…

Ellerindeki senaryonun tamamını şimdilik filme çekemediler…

Ama vazgeçmeyecekler…

Ne diyor Metal Fırtına’da işgal kuvvetlerinin komutanı hatırlayalım…

Biz bu toprakları istiyoruz, üstündeki insanları değil…”(**)

Kitabın her satırında, böyle bir olay olursa nasıl karşı koyarım diye düşünerek okudum.Türk halkının böyle bir istilada hiçbir tepki koymayacağı varsayımı gerçekçi değil.

Fakat ilginç olan ikinci bir noktaya dikkatinizi çekmek için bu yazıyı yazdım.

Kitapta ABD ordusunun, Türkiye’ye Güneydoğu’dan, Suriye’den saldırdığı varsayılıyor. Yani Suriye’den saldıracaklarını açıkça yazmışlar. Bugün konuşlandıkları ve Üsler kurdukları yerlere bir bakınız. Ne görüyorsunuz?

Önce Irak, sonra Suriye, sonra işgal sırası kime geliyor?

İran’a mı yoksa Türkiye’ye mi?

(*)Soner Yalçın, Sözcü Gazetesi

21.10.2015 “William Blum” başlıklı

Yazısından alınmıştır.

(**)https://www.yeniasir.com.tr./yazarlar/Zafer_sahin

2016/07/27/metil-firtinada-anlatilan-fetocu darbe

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.