Hedefte hala Türkan Saylan!

Ergenekon, Poyrazköy kumpası gibi çeşitli yerlerde adı geçirilen Türkan Saylan bu sefer PKK üyesi dendi.

Hedefte hala Türkan Saylan!

Ergenekon, Poyrazköy kumpası gibi çeşitli yerlerde adı geçirilen Türkan Saylan bu sefer PKK üyesi dendi.

05 Ağustos 2017 Cumartesi 13:00
Hedefte hala Türkan Saylan!

 AKPYargı’sı, Fethullahçı polis, savcı ve hakimlerin ürettiği deliller üzerinden ÇYDD’yi KCK davasına dahil ederek karar verdi.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi KCK Davası kararında Türkan Saylan'ın da adına yer vermiş, Saylan'ı PKK destekçisi ilan edildi. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yapılan açıklamada mahkemnin kararına sert sözlerle karşılık verildi. 

Açıklama şu şekilde; 

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ’NDEN
KAMUOYUNA AÇIKLAMA

KCK Davasında ÇYDD’ye Yapılan Asılsız ve Haksız İthamlar
Delillerin sahte olduğunun tespiti üzerine verilmiş, kesinleşmiş beraat kararına rağmen ÇYDD ve eski Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan hakkında, sanık olmadıkları bir davada sahte delile dayalı aynı suçlamalara atıfta bulunan mahkeme ve yargıçların tarafsızlığı maalesef tartışmalıdır.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2014/235 esas sayılı dosyasından görülen ‘KCK Davası’nda 27/03/2017 tarihinde verilen nihai karar, geçtiğimiz günlerde basına yansımış ve basında, Mahkeme kararında eski Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının geçtiği biçiminde haberler yapılmıştır.

İncelenen mahkeme kararında, PKK Terör Örgütü Gençlik yapılanması olan Yurtsever Demokratik Gençlik Meclisi üyelerinin, İstanbul’da yürütülen faaliyetler için eski Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan tarafından barınma ve finansman olarak desteklendiği, böylece legal görünümlü Sivil Toplum Kuruluşlarının terör örgütüne yardımının belgelendiği belirtilmiştir.

Mahkeme tarafından “legal görünümlü sivil toplum kuruluşu” olarak tanımlanan ÇYDD, bir kez daha teröre yardım etmek ithamına -üstelik ülkemizin yargıçları tarafından- maruz bırakılmıştır.

Daha önce de üç değerli yöneticimiz üzerinden aynı ithama maruz kalan ÇYDD, ÇYDD- Ergenekon ve Poyrazköy iddianamelerine dayalı olarak sahte delillerle yıllarca yargılanmış, delillerin sahteliğinin ispatı sonrası beraat etmişlerdir.

Soruşturmada görev yapan ve sahte delilleri oluşturan emniyet mensupları, uydurma iddianameleri hazırlayan FETÖ savcıları ve yargıyı bir işkence vasıtasına çeviren FETÖ yargıçları ise, terör faaliyetlerine karışmaları nedeni ile mesleklerinden ihraç edilmiş ve bir kısmı tutuklanmıştır.

Delillerin sahte olduğu kesinleşmiş beraat kararı ile sabit olmasına rağmen, bugün terör örgütleri listesinde yer bulan FETÖ’nün ürünü kumpasa, sahte delillerden kaynaklı iddialara Türk yargıçları tarafından atıf yapılması, yargıçların tarafsızlık ilkesini göz ardı ettiği ve/veya FETÖ’nün çirkin amacına ulaşılması gayreti içerisinde oldukları kuşkusunu davet etmektedir.

Sahte delile dayalı ithamların yer aldığı davada verilen kesinleşmiş beraat kararına rağmen, Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi kararında ÇYDD ve Türkan Saylan hakkında aynı ifadelere yer verilmiş olması, hukukun, temel insan haklarının ve tarafsızlık ilkesinin açık ihlalidir.

Derneğimize ve eski Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan Saylan’a yöneltilen bu sahte ve asılsız ithama atıfta bulunan mahkeme kararını kabul etmediğimizi ve etmeyeceğimizi kamuoyuna saygıyla bildiririz.

Prof. Dr. Aysel ÇELİKEL

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.