Emrullah, yani nam-ı diğer Emrullah Turanlı, beni “Tilki ile Vals” adlı kitabında kendisine hakaret ettiğim iddiasıyla savcılığa şikâyet etmiş. Bunca yıllık yazarım; yüzlerce kere şikâyet edildim, yüzlerce dava ile muhatap oldum inanın böyle komik ötesi bir şikâyet dilekçesi görmedim.

Bakın, verdiğim ifadenin bir yerinde şöyle dedim:

“…Şikâyetçi Emrullah Turanlı kendisine basın yoluyla hakaret ettiğim iddiasıyla TCK’nın ne kadar ilgisiz maddesi varsa hepsinden şikâyetçi olmuştur. 35 civarında bir kitabı olan ve tüm ülkece tanınan bir yazarın yazdığı kitabı şikâyet ederken, editörü ve “Tespit edilecek diğer şüpheliler ve azmettirenler” diyerek hukuktaki engin bilgilerini(!) de dilekçelerine eklemişler…”

Nerede görülmüş editörü şikayet, nerede görülmüş azmettirenler, böyle saçmalık olur mu?

Gelin hadi ifademin bir kısmına daha bakalım:

“Şikâyetçi, dilekçesinde “Müvekkilimiz Emrullah Turanlı Türkiye’nin önde gelen tanınmış işadamlarından olup TAŞYAPI İnşaat Şirketi ve bünyesindeki grup şirketlerinin sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır. Müvekkilimiz uzun yıllardır ülkesine hizmet veren, yerel ve uluslararası yatırımlar yapan, on binlerce istihdam sağlayan, ülke ve dünya ekonomisine artı değer katan, dünya çapında yaptığı işler ile ülkemizi gururla temsil eden bir iş adamı olması bir yana gerek iş dünyası gerek sosyal yaşamda takdir gören biridir.”

Dedim ya; yazdığım kitaplar nedeniyle çok yargılandım. 30 küsur yazarlık hayatımda böyle yağcılık kokan bir dilekçeyle ilk defa karşılaşıyorum. Bu sözlerimi savunmam da üzerine basa basa söyledim.

Sonra şöyle devam ettim:

“Avukatın yere göğe sığdıramadığı müvekkili hakkında gelin 15 12 2017 tarihinde ODA TV’de yayınlanan bir haberi hatırlayalım:

“İşadamları kavgası mahkemeye taşındı.

İşadamı Güngör Çepni'nin şikâyeti üzerine işadamı Emrullah Turanlı ve 9 kişi hakkında "Basın yoluyla iftira" suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İşadamı Güngör Çepni'nin şikâyeti üzerine işadamı Emrullah Turanlı ve 9 kişi hakkında "Basın yoluyla iftira" suçundan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı…”

Ne yapmış, saygın(!) iş adamı Emrullah iş yaptığı Güngör Çepni hakkında para ile karalama yazıları yazdırmış, sonra da “sanık” durumuna düşmüş. Şimdi yargılanıyor…

Emrullah, Fikirtepe’de “Kentsel Dönüşüm yapacağım” diye insanların evlerini yurtlarını ellerinden alıyor, “kiralarınız ödeyeceğim” diye taahhütte bulunuyor. Sonra ne inşaatlara başlıyor, ne de insanların kiralarını ödeme dahil hiçbir sözünü tutmuyor. Fikirtepe şimdi savaş görmüş Suriye kentleri gibi…

Kadıköy Belediyesi ile mahkemelik oluyor, davayı yerel mahkemede kazanıyor, dava süreci bitmeden Kadıköy halkının yararlandığı parklardan camilere kadar her yere haciz koyuyor… Oysa kendisi kaybettiği bir dava da haciz gelince veryansın ediyordu, dava süreci bitmedi diye…

Nitekim istinaf Emrullah’ın davasın ı bozuyor, dava Yargıtay yolunu tutuyordu.

Emrullah, hemen hemen her ortaklık yaptığı isimlerle sorun yaşıyordu. Atık yağda ortağı Mustafa Ezici; “Emrullah fabrikamı elimden aldı” diye feryat ederken, Alp Delimollaoğlu; “Emrullah 50 milyon Euro’mu vermiyor” diyordu.

Yine savunmam da; “Kıbrıs Ercan havaalanı Emrullah’ın oyunları nedeniyle yıllardır yapılamıyor… Onun oyunlarından yılan Kıbrıs hükümeti Türkiye Cumhuriyetine onu şikayet edince, Emrullah isyan ediyordu. “başka devlete beni şikayet ettiler” Şimdi kendisi başka devlet olarak nitelediği devlette yüzü bile kızarmadan yalan ve iftiralarla beni şikayet ediyor…

İnsan olan insan bu olaylar ortaya çıkınca yüzü kızarır, utanır, yerin dibine girer, insan içine çıkamaz…

Şikayetçi, fakirin fukaranın, garibin gurabanın arazilerini ölü fiyatına kapatmış, onları da perişan etmiştir…

Ne garip ki, imar izni verilmeyen bu araziler Emrullah’ın alımından sonra imar izni almıştır…

Şikâyetçinin karıştığı buradaki ve diğer hukuk dışı eylemleri aşamada bir bir kanıtlanacaktır.” Diyordum…

Yine ifadem de; “Şikayetçi; “Şüpheli Ergün Poyraz bilindiği kadarı ile esasen inşaat bölümü öğrencisiyken iki sene sonra okulu terk eden diplomasız bir yazardır. Şüphelinin yazarlık ve/veya araştırmacı gazetecilik konusunda herhangi bir eğitimi bulunmamasına rağmen kaleme almış olduğu içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının da yer aldığı birçok kişiye alan pek çok kitabı bulunmaktadır…”

Diyerek, yalan ve iftiralarına yeni bir boyut katmakla kendi kendilerinin Brütüs’ü olmuşlardır. Bu cümleleri kuran şahsın kesinlikle avukatlık yapmayı bırakması en azından ilk mektep mezunu Böyyük inşaatçı müvekkili tarafından azledilmesi gerekmektedir.

Benim gazetecilik eğitimimin olmadığından bahisle kitap yazdığımı iddia eden şikâyetçi ilkokul diploması ile nasıl o inşaatları yapar? Kaldı ki, ilk mektep diplomasının olup olmadığı şüphelidir. Siz inşaatları yapmak için diplomanız olmadığı halde nasıl olurda bana yazarlık diploması sorarsınız. Yine kaldı ki, araştırmacılığın yazarlığın okulu vardı da ben mi gitmedim?

Ancak, inşaat işlerinde diploma çok çok önemli…

Şikayetçi bu okulların yanından bile geçmemiştir…

Şikayetçi yakınmalarının haksız, mesnetsiz, olduğunu bildiği için; “…Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının da yer aldığı birçok kişiye alan pek çok kitabı bulunmaktadır” sözleri ile göndermeler yaparak yardım istediği de açıktır…

Para vererek ortakları ile ilgili haber yaptıran ve sanık durumuna düşen şikayetçi, yalan ve iftiralara doymayarak, yine bir yerlere yaranmak için diplomasız adlı kitabıma gönderme yaparak diplomasız olduğumu iddia etmiştir. Bu ayıp bile onun ne derece saygın bir iş adamı olduğunun kanıtıdır. İnternette diplomasızlara inat diplomam her yerde yer almaktadır. Benim Diplomam vardır ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi diplomasıdır…”

Emrullah, çok ilginç bir kişilik o nedenle sık sık onu anacağız.

Şimdilik bu kadar…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.